O této stránce – Jak testujeme software VPN

Vaše oblíbená kavárna je ideálním místem, kde si můžete odpočinout s přáteli, dohnat práci nebo probrat nápady pro nový startup. Co však mnoho lidí neví, je to, že je to také ideální místo pro kyberzločince, kteří zde mohou zachytit každou informaci, kterou odešlete na internet. Zatímco popíjíte svoje caffé latte, hacker upíjí z vašich dat – informace o kreditní kartě, přihlašovací údaje, uživatelská jména a hesla, důležité e-maily a další.

Pokud patříte k lidem, kteří kavárny považují za svůj druhý domov nebo kancelář, mělo by pro vás být používání VPN naprostou samozřejmostí. Samozřejmě jde o víc než jen o zajištění bezpečnosti na veřejné Wi-Fi. VPN blokuje online trackery a v podstatě vám poskytuje větší bezpečnost a soukromí na webu.

Stručně řečeno, je to nutnost pro každého, kdo je často na internetu, což je skoro každý. Ne všechny VPN jsou si však rovny, takže výběr té nejlepší může být docela problém. To platí zejména pro ty, kteří nevědí nic o šifrování, protokolech a podobně. To je důvod, proč jsme přísně testovali a zkontrolovali nejoblíbenější sítě VPN, abyste si mohli vybrat tu nejlepší.

Co přesně jsme tedy testovali? Zde jsou některé faktory, které ovlivnily náš seznam nejlepších VPN pro rok 2024.

Bezpečnostní funkce: Přinejmenším by měly VPN běžet na vojenském šifrování AES-265 bit, aby bylo zajištěno vaše bezpečné surfování po internetu. Hledali jsme také sítě VPN, které nabízejí různé protokoly, které řeší různé potřeby rychlosti a zabezpečení – L2TP/IPSec, SSTP, PPTP, OpenVPN a WireGuard.

Zásady ochrany osobních údajů a postupy: Nikdo nečte drobné písmo, což může být vážná chyba při výběru dodavatele, kterému svěřujete své osobní údaje. To je důvod, proč jsme si našli čas na přečtení stránky zásad ochrany osobních údajů jednotlivých poskytovatelů. Produkty VPN na naší stránce mají přísné zásady nulového logování, v minulosti nedošlo k žádnému úniku dat nebo bezohlednému marketingu a nemají pochybné vlastníky.

Rychlost: Testovali jsme každou VPN a ujistili se, že je dostatečně rychlá pro bezproblémové procházení internetu, hraní her, nahrávání a stahování souborů, videokonference a další online aktivity náročné na rychlost.

Umístění serverů: Kolik serverů je k dispozici? Kde jsou umístěny servery? Tato otázka je důležitá, protože rozsáhlá síť serverů znamená menší přetížení a větší šířku pásma, tedy vyšší rychlost.

Možnost připojení více zařízení současně: Kolik zařízení můžete chránit v rámci jednoho předplatného? Většina sítí VPN vám umožní připojit až 5 zařízení najednou. Některé z našich nejlepších možností nabízejí neomezená simultánní připojení.

Funkčnost napříč platformami: Bude VPN fungovat na vašem stolním počítači, notebooku, mobilním telefonu a tabletu? Je kompatibilní s hlavními platformami, jako jsou Windows, Mac, Android a iOS? Podporuje další zařízení, jako jsou herní konzole a routery? Zvažovali jsme také faktory, jako je snadnost použití, uživatelsky přívětivé rozhraní a průvodce nastavením.
 
NAŠE NEJLEPŠÍ NABÍDKY:X