Sdělení inzerenta

ExpressVPN recenze

SHRNUTÍ: Express VPN má sice vyšší cenu, ale konkurenci převálcuje svou robustní sítí serverů, přísným závazkem k ochraně soukromí, fantastickou rychlostí a skvělou zákaznickou podporou. Nové uživatele VPN potěší její přehledné a snadno ovladatelné rozhraní, zatímco pokročilé uživatele potěší široká škála bezpečnostních funkcí a tunelovacích protokolů. Vzhledem k tomu, že Express VPN vám zajistí bezpečnější internet jedním kliknutím, je jeho o něco vyšší cena oprávněná.
👍 KLADY:
 • Rozsáhlá síť serverů
 • Vestavěná funkce testování rychlosti
 • Velmi rychlé servery v 94 zemích
 • Pevné zásady ochrany osobních údajů a zabezpečení
 • Používá servery pouze s pamětí RAM
 • Žádné záznamy o činnosti a připojení
 • Sídlí v jurisdikci, která je příznivá pro ochranu soukromí
 • Nezávisle auditováno
 • Více tunelovacích protokolů
 • Funkce kill switch a rozdělení tunelů
 • Neomezená šířka pásma
 • Snížení pingu a celkového zpoždění pro lepší herní zážitek
 • Zajišťuje bezpečnost veřejné Wi-Fi
 • Snadno použitelné rozhraní
 • Široká škála podporovaných platforem
 • Rozsáhlé možnosti plateb
 • Funguje v Číně a SAE
 • Nepřetržitá zákaznická podpora prostřednictvím chatu a e-mailu
 • 30denní záruka vrácení peněz
👎 NEDOSTATKY:
 • Pouze 5 současných připojení zařízení
 • Vyšší cena
 • Chybí možnost multi-hop připojení
Zabezpečení a ochrana osobních údajů

Jednou z prvních věcí, na kterou se při výběru VPN díváte, je její jurisdikce. Proč? Protože některé země mají zákony o uchovávání údajů, které zpřístupňují vaše internetové aktivity orgánům činným v trestním řízení. To trochu maří účel VPN, že? Express VPN má naštěstí sídlo na Britských Panenských ostrovech – offshore jurisdikci, která je známá tím, že je šetrná k soukromí. Nemají žádné zákony o uchovávání údajů a nejsou součástí žádných mezinárodních dohod o sdílení dohledu.

ExpressVPN také tvrdí, že neuchovává záznamy o činnosti uživatelů ani o připojení. Následující výňatek jsme převzali ze stránky se zásadami ochrany osobních údajů Express VPN:

„Neshromažďujeme záznamy o vaší činnosti, včetně záznamů o historii procházení, cíli přenosu, obsahu dat nebo dotazů DNS. Nikdy také neukládáme protokoly o připojení, což znamená, že nezaznamenáváme vaši IP adresu, odchozí IP adresu VPN, časové razítko připojení ani dobu trvání relace.“

Závazek společnosti k ochraně soukromí byl otestován, když byly její servery zabaveny v roce 2017 po vyšetřování atentátu na ruského velvyslance v Turecku Andreje Karlova. Turecké úřady požadovaly přístup k protokolům připojení a aktivit bez úspěchu, jednoduše proto, že Express VPN v první řadě neměla žádná data, která by mohla předat. Je to tragické, ale upevnilo to pověst společnosti ExpresVPN jako VPN, která neprovádí žádné záznamy.

Ani na bezpečnostní frontě není Express VPN žádný flákač. Za prvé, používá AES-256 — stejné šifrování, jaké přijaly světové vlády, aby udržely tajné informace pod pokličkou. Za druhé, máte k dispozici více tunelovacích protokolů: nový open-source Lightway, OpenVPN (UDP/TCP), IKEv2 a L2TP/IPsec. Zní to jako technická hatmatilka? Nemějte obavy! Stačí nastavit možnost Automaticky a Express VPN vybere nejlepší protokol za vás.

Další sada základních funkcí Express VPN zaručuje víceúrovňovou podporu. Do té patří síťový vypínač Network Lock, rozdělené tunelování, privátní DNS, rozšíření prohlížeče a správce hrozeb – bezplatná funkce určená k ochraně před sledovacími programy, dotěrnými aplikacemi a malwarem. Toto vše Express VPN pěkně završil tím, že v roce 2019 přešel na disky RAM. To znamená, že všechna vaše data jsou při každém restartu vymazána, čímž se eliminuje riziko, že se dostanou do nesprávných rukou. Tuto možnost nabízí jen několik dalších VPN, takže je to obrovská devíza Express VPN.

Serverová síť

Express VPN má velmi rozmanitou distribuci serverů se 160 místy v 94 zemích. Tyto servery jsou rozmístěny po celé Americe, Evropě, Asii a Tichomoří, na Středním východě a v Africe.

Rychlost a spolehlivost

Kombinace hardwarových a virtuálních serverů, neomezené šířky pásma, rozsáhlých lokalit a protokolu Lightway přinesla během našich testů rychlosti slibné výsledky. Se základní rychlostí 100 Mb/s jsme při připojení k různým serverům v různých regionech dosahovali rychlostí v průměru 60-80 Mb/s. To je skvělé, protože to poslední, co při hraní her nebo surfování po webu chcete, jsou výpadky a poruchy připojení.

Kompatibilní platformy a zařízení

Express VPN má klienta téměř pro všechno. Je kompatibilní s většinou stolních a mobilních operačních systémů, mediálních a herních konzolí, routerů, prohlížečů a dokonce i elektronických čteček. Současně můžete tuto VPN používat pouze na 5 zařízeních, ale nemá žádný datový limit, takže můžete stahovat, surfovat nebo sledovat obsah online, jak dlouho chcete.

Ceny

Express VPN aktuálně nabízí tři možnosti předplatného: měsíční, 6měsíční a 12měsíční. Stejně jako u každé jiné VPN platí, že čím délší období si předplatíte, tím nižší bude cena za jeden měsíc. Tato VPN je celkem drahá, pokud zvolíte měsíční platbu, v takovém případě stojí 12,95 USD, ale při 6měsíčním předplatném cena klesne na 9,99 USD/měsíc. Nejvýhodnější nabídka je roční plán s cenou 8,32 USD/měsíc. Na všechny tři možnosti předplatného se vztahuje bezproblémová 30denní záruka vrácení peněz.

Zákaznická péče

Další vynikající funkcí Express VPN je jejich 24hodinový živý chat a e-mailová podpora. Nemluvíme o robotech a automatických odpovědích; mluvíme o skutečných lidech, kteří jsou po ruce, aby vám pomohli s nastavením, řešením problémů, fakturačními otázkami a dalším. Nám trvalo jen několik sekund, než jsme se spojili s agentem živé podpory prostřednictvím chatu. To je určitě lepší než se hrabat v bludišti online zdrojů nebo čekat několik dní na e-mailovou odpověď!
 
NAŠE NEJLEPŠÍ NABÍDKY:X